„Jestem zajęta”: kiedy toksyczka ma czas dla wszystkich oprócz ciebie

Na początku waszej znajomości czujesz wyraźnie, że toksyczka całą swoją uwagę skupia na tobie, jakbyś był jedynym mężczyzną na świecie. Ciągle do ciebie pisze, okazuje ci wiele uczucia, jest zaskoczona, jak wiele macie ze sobą wspólnego. Twoje serce skacze do góry na myśl, jak ta kobieta musi cię „pragnąć” i „rozumieć”. Gdy już jednak połkniesz haczyk, wszystko zaczyna się gwałtownie zmieniać. Tak intensywna dynamika relacji – którą ona sama zainicjowała – wydaje się ją teraz ogromnie irytować. Nawet, jeśli kiedyś wysyłała ci setki wiadomości dziennie, teraz oczekuje, że zrozumiesz, gdy zamilknie na dłuższy czas, gdyż „jest bardzo zajęta”. Takie zachowanie sprawia, że czujesz potrzebę lgnięcia do niej jak świr próbując utrzymać wcześniejszą intensywność doznań.

Toksyczka ignoruje twoje wiadomości i telefony, mimo że widzisz, że np. jest w tym czasie aktywna na facebooku. Wiadomość, którą ci przesyła nie brzmi: „Jestem zajęta.”, lecz „Nie ma mnie dla ciebie.” Zachowuje się tak, jakbyś nie był już obiektem jej zainteresowania, a ona miała ciekawsze zajęcia. W przeciwieństwie jednak do zdrowej kobiety, która w takim momencie zdecydowałaby się na zerwanie relacji, toksyczka nie pozwoli ci odejść. Kobieta z zaburzeniem narcystycznym jest zawsze czymś „zajęta„, nawet jeśli na początku poświęca tobie każdą chwilę. Nadal ma tyle samo wolnego czasu, lecz potem woli go spędzać z innymi ludźmi, abyś poczuł się zazdrosny. Ma czas na zabawę, imprezy, flirtowanie, wyjścia ze znajomymi, lecz wzbudza w tobie poczucie winy za wypominanie jej, że mogłaby przeznaczyć minutę na odpowiedź na twoją wiadomość. Niby jesteś jej partnerem, lecz czujesz się, jakbyś musiał rywalizować o jej czas i uwagę ze wszystkimi dookoła.

Kurtyna całkowicie opada, gdy dowiesz się o jej zdradzie, więc wcześniejsze usprawiedliwienia dla „bycia zajętą” okazują się funta kłaków warte… Nie tylko cię oszukała, lecz sprawiła, że poczułeś się z tego powodu winny udając, że jej życie jest tak wypełnione ważnymi sprawami, że nie ma w nim miejsca dla ciebie. A najciekawsze jest to, że tak właściwie to złości się na ciebie, jakby naprawdę była zajęta. Odrzucanie uczucia jest parszywym sposobem, abyś poczuł się jak śmieć, który błyskawicznie zaczyna cieszyć się z byle okruchów zainteresowania. Ktoś, komu naprawdę na tobie zależy, będzie miał zawsze dla ciebie czas. Taka osoba nie zacznie też związku od nadmiernego, niezdrowego bombardowania słodkimi słówkami. Kiedy już wszystko zostanie powiedziane i zrobione, możesz znaleźć w swoim sercu resztki niezaspokojonych potrzeb i zazdrości. Jest to naturalna reakcja w sytuacji, gdy widziałeś, że potrzeby innych toksyczka zaspokajała, a twoich nie. Powrót do zdrowia rozpocznie się, gdy przestaniesz skupiać się na toksyczce, a zaczniesz z miłością opatrywać swoje rany.

Autorskie tłumaczenie posta:

https://www.psychopathfree.com/articles/too-busy-when-sociopaths-have-time-for-everyone-except-you.360/

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s