Co czują socjopatki?

Jeśli wierzyć ekspertom, socjopatki doświadczają „płytkich” emocji. Oznacza to, że praktycznie wszystkie ich odczucia są krótkotrwałe, jeśli w ogóle są. Co więcej, inaczej rozumieją one pojęcie przyjemności oraz wykazują bardzo specyficzne poczucie humoru. Jednocześnie są niezdolne do odczuwania prawdziwego szczęścia, gdyż nie potrafią także poczuć głębokiego bólu. Socjopatek nie cieszą małe życiowe radości, które uszczęśliwiają normalnych ludzi, np. podziwianie zachodu słońca, czy przytulanie się. Chwilowe dreszcze rodzą się w nich jedynie podczas seksu, robienia kogoś w balona, manipulowania innymi ludźmi itd. Tłumaczy to ich wewnętrzną pustkę oraz wszechogarniające znudzenie, które próbują zwalczać uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków, razem z utrzymywaniem „związków” seksualnych z wieloma partnerami jednocześnie.

Socjopatki wydają się doświadczać pełnej gamy złości i zazdrości, aczkolwiek ich wybuchy są raczej krótkotrwałe. Przypuszczalnie nie czują one strachu tak, jak normalni ludzie, więc nie ulegają silnej depresji, lękom ani stresom. Wiele socjopatek wykorzystuje te stany do swoich gierek. Same ich co prawda nie doświadczają, lecz potrafią je świetnie udawać. Przykładowo, „moja” socjopatka pod koniec naszej znajomości zaczęła mówić o tym, że cierpi na „lęki” i „depresję”. Wiem, że udawała, gdyż później dowiedziałem się o jej nowym romansie rozpoczętym niemal równo z jej „obniżeniem nastroju”. To nie był przypadek. Śmiem sądzić, że pawie całe jej zachowanie było kłamstwem. Oprócz tego, w tym samym czasie mówiła mi, że zawsze się kontroluje i bardzo dobrze znosi stres. Zawsze była przy mnie zimna jak głaz, więc zapewne ten jeden raz powiedziała mi prawdę. Spowodowane to było jednak raczej brakiem odczuwania pełnej gamy ludzkich emocji niż jakimiś wybitnymi zdolnościami osobowymi.

Innym efektem tych nienormalnych emocji jest to, że urok, jaki socjopatki roztaczają wokół siebie i intensywność zalewania miłością na początku znajomości, jest zwykłą grą pozorów. Są one mistrzyniami robienia pierwszego wrażenia. Całe swoje życie podporządkowują obserwacji innych ludzi, naśladowaniu ich i odbijaniu jak w lustrze, by zdobytą wiedzę wykorzystać do eksploatowania i manipulacji innych w celu zdobycia wszystkiego, co chcą. Jedno jest pewne: socjopatki nigdy nie czują się źle z powodu swojego paskudnego zachowania. Nie czują winy, wyrzutów sumienia ani wstydu, gdyż mają to wszystko gdzieś. Ten brak troski oznacza również, że nie odczuwają empatii. Pamiętaj, one nie czują prawdziwego bólu emocjonalnego, co chroni je przed odczuwaniem empatii.

Socjopatki mają także skłonność do niepuszczania smyczy, na której trzymają swoje ofiary, gdyż chcą je stale wykorzystywać i czuć nad nimi swoją władzę. Wszystko w ich świecie jest grą, którą socjopatki muszą nieustannie wygrywać. Za każdym razem w „trzymaniu” chodzi o kontrolę. Socjopatki patrzą na innych jak na przedmioty, zabawki, i same decydują, kiedy i jak długo będą się nimi bawić. Sprawia im to naprawdę wiele frajdy, gdy mogą w każdej chwili wziąć swoją zabawkę, pobawić się nią i rzucić gdzie bądź, po czym po jakimś czasie to wszystko powtórzyć, i znowu, i jeszcze raz, dopóki zabawka się nie zepsuje.

Oprócz wszystkiego, co dotąd powiedziano, najgorszym i najdramatyczniejszym skutkiem nieuleczalnego deficytu emocjonalnego socjopatek jest to, że takie kobiety nie kochają innych, bo tego po prostu nie potrafią. Brak normalnych uczuć, brak empatii i miłości są istotą tego, co odróżnia socjopatki od większości istot ludzkich, a co czyni je jednocześnie iście diabelskim pomiotem. Tylko zwyrodnialcy mogą traktować ludzi przedmiotowo.

http://www.psychopathfree.com/articles/what-emotions-do-sociopaths-feel.237/

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s