Odcięcie więzi psychicznych jako etap procesu zdrowienia

Więzi psychiczne to linie przekazu energii między ludźmi. Tworzą się one zazwyczaj podczas nawiązywania głębokiej relacji intymnej, ale mogą też pojawić się, gdy ktoś wierzy, że jego/jej integralność jest silnie uzależniona od drugiej osoby, jak to ma miejsce w związkach toksycznych. Przekonania, które budują takie więzi biorą się z niezaspokojonych potrzeb i nieświadomych wzorców emocjonalnych. Tłumaczyłoby to, dlaczego ludzie angażujący się w związki z osobami zaburzonymi narcystycznie – czy to w dzieciństwie, czy w dorosłym życiu – często idą przez życie stale przyciągając podobnych popaprańców.

Więzi psychiczne mogą być źródłem wielu poważnych problemów na poziomie emocjonalnym, podświadomym, duchowym, energetycznym i fizycznym. Często są one główną przyczyną blokowania kreatywności, zahamowań w wyrażaniu siebie, utraty osobistej mocy, nieprzepartego gniewu, strachu lub żalu, niewyraźnych granic interpersonalnych i słabego zdrowia. Mimo, że objawy istnienia więzi mogą się znacząco różnić, osoba uwikłana w specyficzną relację może czuć się wyczerpana i niespokojna. Kiedy chcemy opuścić kogoś, z kim łączy nas niezdrowa relacja, więzi i dokonująca się wymiana psychiczna mogą nas wciągać z powrotem. Znaki ostrzegawcze toksycznych więzi psychicznych to m.in.:

 • utknięcie w relacji
 • obsesje na punkcie eks
 • roztrząsanie słów eks; ciągłe analizowanie jej krytycznych wypowiedzi i opinii
 • ciągłe odtwarzanie waszych wspólnych chwil
 • odczuwanie przymusu powrotu do toksycznego związku
 • śledzenie eks w mediach społecznościowych
 • bezsenność, niekończące się analizowanie przeszłości
 • głęboki smutek, gniew i depresja na punkcie przeszłości
 • pragnienie zemsty lub wyszukiwanie nieuczciwych zachowań eks
 • nieustanny płacz, zamknięcie się w emocjonalnej skorupie
 • odrzucanie zaproszeń od przyjaciół i rodziny; utknięcie w przeszłości

Odcięcie więzi psychicznych z narcystyczną partnerką to absolutna konieczność. Chodzi nie tylko o przerwanie łączących cię z nią kanałów energetycznych, lecz także o oczyszczenie twojej aury duchowej zanieczyszczonej śmieciami z jej niezobowiązujących kontaktów z innymi partnerami, którymi jesteś zatruwany podczas waszych spotkań intymnych. Mogą one przyciągać do twojego życia negatywną energię.

Odcinanie więzi psychicznych

Jakże często mamy mylne przekonania co do naszych związków i błędne wyobrażenie tego, kim jesteśmy my oraz nasza partnerka. Możemy to zmienić podejmując wysiłek umysłowy, który uformuje jednocześnie nowy ogląd sytuacji. Nawet, jeśli w trakcie tego procesu nic nie czujesz, uwierz, że on w tobie trwa.

Możesz zacząć od przywołania Boga, twojego przewodnika duchowego, istoty wyższej itp., która pomoże ci przejść cały proces. Wyobraź sobie siebie trzymającego miecz. Powiedz głośno i wyraźnie: „Teraz odcinam więzi łączące mnie z (wstaw imię)”, jednocześnie wykonaj wokół siebie ruch, jakbyś faktycznie ciął krępujące twoje ciało więzy pamiętając o cięciu ponad sobą i wyrażaniu intencji. Zobacz miecz odcinający korzenie twojego związku, jeśli trzeba, wyrwij te korzenie i odrzuć je daleko od siebie nie zaprzestając cięcia mieczem. Zobacz, jak więzi psychiczne giną i marnieją. Możesz poczuć, że więzi koncentrują się w okolicach pępka lub serca, gdyż związki intymne ogniskują energię w dolnych czakrach. Tą samą procedurę możesz zastosować do odcięcia więzi z toksycznymi rodzicami, żyjącymi lub zmarłymi. Wypowiedz imię osoby, od której chcesz się odciąć. Gdy poczujesz, że załatwiłeś swoje sprawy dotyczące tej osoby i waszego związku, zatrzymaj się na chwilę i sprawdź, czy odcięcie było skuteczne. Dobrze byłoby ograniczyć się do odcinania tylko kilku więzów w jednej ceremonii, przy czym warto byłoby zacząć od związku, który najmocniej angażuje twoje serce i umysł.

Gdy poczujesz, że proces się zakończył, odczekaj chwilę i głęboko oddychaj. Zobacz siebie w blasku lawendowego światła przenikającego twoje nowe, czyste pole energetyczne. Pozwól swojemu sercu urosnąć i połączyć się z Istotą Wyższą. Poprzez ten rytuał uwalniasz przestrzeń wokół siebie, zaś przywołując boską jaźń i swoje głębsze ja przywołujesz to, za czym chcesz podążać i tworzysz związki, jakich pragniesz. Potem odpocznij i zrelaksuj się. Możesz się nawet chwilę zdrzemnąć. Możesz poczuć się głodny, wyczerpany lub po prostu ukojony. Pamiętaj, że nawet, gdy odpoczywasz, twoja energia rozchodzi się wokół ciebie. Możesz też oczyścić przestrzeń, w której prowadziłeś rytuał odcinania więzi, poprzez rozpylanie olejków eterycznych, co bardzo pomaga w przeprowadzeniu tego procesu.

Odcinanie więzów powinno się przeprowadzać nie częściej niż raz na tydzień. Potrzebujesz czasu, aby oswoić się ze skutkami wykonanej pracy i pozwolić sobie na rozwinięcie nowej perspektywy.

https://letmereach.com/2014/07/09/psychic-cord-cutting-as-part-of-the-healing-process/

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Odcięcie więzi psychicznych jako etap procesu zdrowienia

 1. Dziękuję za tak potrzebne miejsce w sieci. Toksyczny mąż doprowadził mnie do szpitala psychiatrycznego. Diagnoza; nerwica lękowa. Przerwałam ten koszmar 5 lat temu rozwodząc się z pasożytem. Niestety została mi córka (17sto letnia) z tym samym typem osobowości (aspołeczny, cichy pasożyt ). Jak odciąć dziecko od siebie? Tatuś oczywiście jej przyjąć do siebie nie zamierza, bo ze smrodu od niemycia oboje by się zatruli. Dziewczyna się nie uczy, nie myje, nie sprząta, nie robi NIC gra na komputerze i mówi mi jak jestem beznadziejna i czuje do mnie niechęć, bo jestem elegancka. Zupełnie jak jej ojciec.
  Chodziłam przez półtora roku z nią do psychiatry, psychologa i pedagoga od trudnej młodzieży. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to „typ osobowości” a nie jednostka chorobowa. Znów powoli zapadam się w sobie. Nie wiem jak uwolnić się z tego koszmaru.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s