Jeśli chcesz jej powrotu…

Może się to wydawać niedorzeczne, lecz niektórzy mężczyźni zauważają u siebie nieprzepartą chęć powrotu do swojej narcystycznej eks-partnerki. Okazuje się, że jest to bardzo typowa i normalna część procesu żałoby po każdej stracie. Ujawnia się ona na etapie „targowania się”, kiedy próbujemy samych siebie przekonać, że wszystko, co się wydarzyło w toksycznym związku, nie miało wcale miejsca. Próbujemy usprawiedliwiać toksyczną eks, aby zrozumieć i zmniejszyć swój ból. Próbujemy także wmawiać sobie, że eks nie jest wcale toksyczna, lub co gorsza, że jej okropne zachowanie było wyłącznie naszą winą. Pielęgnujemy w sobie nadzieję, że ten związek nie był taki zły i że eks potrzebowała być może jeszcze jednej szansy, żeby zmienić swoje postępowanie.

Nie okłamuj się – to wszystko jest złudzeniem.

W ten sposób twoja psychika stara się poradzić sobie z bólem, jakiego doznajesz utrzymując więź z toksyczką. Twój umysł dobrze wie, że powinieneś uciekać od tej kobiety, lecz twoje emocje walczą o jej pozostanie w twoim życiu. Ta nieustanna huśtawka nastrojów spowodowana walką głowy z sercem jest przyczyną, dla której tak wielu mężczyzn wraca do swoich prześladowczyń. Jest to zjawisko powszechne, a badania dowodzą, że mężczyźni i kobiety mogą nawet kilka-kilkanaście razy wracać do swoich dręczycieli zanim będą mieli wszystkiego dosyć i odejdą na dobre. Dlatego też tak ważne jest przestrzeganie zasady zerowego kontaktu. Tembr jej głosu może ci bardzo utrudnić wytrwanie w decyzji o odejściu, oddalając od ciebie uzdrowienie i nowe życie.

Jeśli targają tobą podobne uczucia, idź na spotkanie grupy wsparcia lub do terapeuty, a jeśli ich nie masz – znajdź sobie. Ci ludzie będą cię zachęcać do kontaktu ze sobą, jeśli będzie cię kusiło, aby zadzwonić do eks lub odebrać telefon od niej (zablokowanie eks w telefonie to dobry pomysł). Mają oni ci pomóc wytrwać w podjętej decyzji, aby nie wrócić do toksycznej partnerki.

Oprócz wsparcia w tych ciężkich dla ciebie czasach w osobie terapeuty, przyjaciół lub grupy życzliwych osób, ważne jest także sporządzenie listy wszystkich złych rzeczy, jakich doświadczyłeś od eks, i umieszczenie jej gdzieś blisko telefonu. Możesz ją nawet nakleić na etui smartfona. Kiedy będzie cię kusiło, aby zadzwonić do pasożyta i wybłagać jej powrót do twojego życia, najpierw przeczytaj listę i odśwież sobie pamięć, co powinno skutecznie powstrzymać cię przed wybraniem jej numeru.

Toksyczni ludzie, Lillian Glass

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s